معرفی هیات داوری فیلم های بلند سینمایی و کوتاه داستانی بین الملل جشنواره فیلم کودک و نوجوان

معرفی هیات داوری فیلم های بلند سینمایی و کوتاه داستانی بین الملل جشنواره فیلم کودک و نوجوان

داوران فیلم‌های بلند سینمایی و کوتاه داستانی بخش بین الملل سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان معرفی شدند. به گزارش ستاد ارتباطات و اطلاع رسانی سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان، پنج داور خارجی و دو داور ایرانی فیلم های بلند سینمایی و فیلم های کوتاه داستانی بخش بین الملل سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان را ارزیابی می کنند.

بیتریکس سارتونی از سوئد، باکیر بلبل از ترکیه، پیتر ون ریجن از هلند، ماری تاراسکون از فرانسه، تورون اسپنبرگ اسلتان از سوئد، امیر اسفندیاری و فریال بهزاد از ایران، اعضای هیات داوری فیلم های بلند سینمایی و فیلم های کوتاه داستانی بخش بین الملل سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان تشکیل می دهند.

بیتریکس سارتونی در سال ۱۹۵۹ در بخش آلمانی نشین سوئد به دنیا آمد. وی در حال حاضر در بخش ایتالیایی سوئد همراه خانواده اش زندگی می کند. وی از سال ۲۰۰۱ کارگردان هنری جشنواره فیلم سینماژیا است. باکیر بلبل در کنیای ترکیه به دنیا آمده است. او از دانشگاه ساکاریا در رشته مهندسی کامپیوتر فارغ التحصیل شده است. اولین ساخته او فیلم کوتاه مستند آسیاب بلغور در سال ۲۰۱۶ بودکه در بسیاری از جشنواره های ملی و بین المللی انتخاب شد. اولین فیلم سینمایی او کلمات کوتاه من است. یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های او توسعه سینمای اروپا در جنوب شرق آسیا و همینطور توسعه سینمای کلاسیک فارنسه و بریتانیا در سینماتک‌ها و موسسات سینمایی فعال در منطقه است.

پیتر ون ریجن در آمستردام در سال ۱۹۶۴ به دنیا آمده است. او کارش را به عنوان دستیار کارگردان با فیلم خواهران دوقلو که نامزد اسکار شد، شروع کرد. بنابراین او به یک کارگردان فیلم ها و سریال های موفق در هلند تبدیل شد. فیلم اخیرش به نام آقای جاسوس در ۳۰ جشنواره در سراسر دنیا نشان داده شده و برنده چندین جایزه شده است. جایزه جیفونی برای بهترین فیلم، جایزه مجموعه فیلم مونستر توسط هیئت داوران کودکان، جایزه فیلم طلایی صندوق فیلم آلمانی، جایزه تلویزیون برای بهترین سریال تلویزیونی در هلند، جایزه نیپکوو جایزه مطبوعات ملی،جایزه مجموعه فیلم درسدن جایزه فیلم پلاتین صندوق فیلم آلمانی از جمله جوایز او در عرصه بین المللی است.

تورون اسپنبرگ اسلتان در دانشگاه لاندز سوئد تحصیلات کارشناسی خود را در رشته مطالعات سینما به پایان رساند و سپس از دانشگاه کوپنهاگ دانمارک در مقطع کارشناسی‌ارشد در مطالعات سینما فارغ‌التحصیل شد. اسلتان در سال ۲۰۱۱ همکاری‌اش را با جشنواره باف سوئد آغاز کرد و طی سال‌های گذشته به این همکاری در سمت‌های مختلف از جمله مسئول هماهنگی جشنواره و مدیر پروژه ادامه داده است. اسلتان از سال ۲۰۱۵ عضو هیئت مدیره فیلم سنتروم سوئد است و یکی از مدیران هماهنگی جشنواره نوردیسک پانورامای سوئد (جشنواره‌ سینمای کوتاه و مستند کشورهای اسکاندیناوی) است.

امیر اسفندیاری متولد ۱۳۳۶ تهران فارغ التحصیل مدیریت بازرگانی از دانشگاه نورت ایسترن ماساچوست است. وی در سال ۱۳۷۶ اسفندیاری کار خود را به عنوان مدیر امور بین‌الملل بنیاد سینمایی فارابی آغاز کرد و تاکنون در هیات داوری جشنواره‌های بین‌المللی زیادی از جمله جشنواره کودکان المپیا در مقام رییس هیات داوران، جشنواره کودکان قاهره، جشنواره زردآلوی طلایی ارمنستان، جشنواره بین‌المللی فیلم‌های مستند الجزیره در قطر، جشنواره کودکان و نوجوانان ارمنستان، جشنواره بین‌المللی کودکان بنگلور در مقام ریاست هیات داوران، جشنواره کودکان توکیو، جشنواره کودکان چین و نیز جشنواره بغاز استانبول حضور داشته است.

فریال بهزاد متولد ۴ اردیبهشت ۱۳۳۴ در گرگان است. وی تاکنون کارگردانی فیلم های سینمایی «شور زندگی»، «حریر»، «کاکلی»، نویسندگی و کارگردانی «دره شاپرک ها»، «پرستوهای عاشق» و مجموعه های تلویزیونی «گروه هفت»، «ویروس»، «قصه شب یلدا»، «آتش دل» را برعهده داشته است.

دریافت جایزه نقره‌ای بهترین کارگردانی از جشنواره A.B.U شیراز و جایزه بهترین کارگردانی از جشنواره جیفونی (ایتالیا) برای فیلم «کاکلی»، دیپلم افتخار بهترین فیلم از جشنواره کودک و نوجوان و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی از جشنواره کودک و نوجوان برای فیلم «دره شاپرک‌ها» از عناوین این سینماگر برجسته است.

سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان به دبیری علیرضا رضاداد ۸ الی ۱۴ شهریور ۹۷ در شهر اصفهان برگزار می شود.