کدام فیلم‌ها در روز اول جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان روی پرده می‌روند؟ + برنامه نشست‌ها و کارگاه‌های آموزشی

کدام فیلم‌ها در روز اول جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان روی پرده می‌روند؟ + برنامه نشست‌ها و کارگاه‌های آموزشی

در نخستین روز از برگزاری سی و پنجمین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان فیلم‌ها در نوبت‌های مختلف برای مخاطبان نمایش داده می‌شود.
به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی و ارتباطات رسانه‌ای سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، امروز شنبه ۱۵ مهرماه، مخاطبان جشنواره در پردیس سینمایی چهار باغ و پردیس سینمایی ساحل می‌توانند بیننده آثار سی و پنجمین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان باشند.

*اکران پردیس سینمایی ساحل
در پردیس سینمایی ساحل، در نوبت اول، فیلم‌ «خیابان ملک» ساخته احسان سلطانیان (کودک و نوجوان) در ساعت ۹ روی پرده می‌رود.
در نوبت دوم، «یک تکه ابر» ساخته علی قوی‌تن (نوجوان و خانواده) ساعت ۱۱:۳۰ به نمایش درمی‌آید و فیلم «سیارک» ساخته مهدی حسینی‌وند (کودک و نوجوان) ساعت ۱۴ در نوبت سوم روی پرده می‌رود.
در نوبت چهارم سالن نصف‌جهان، فیلم «سینگو» ساخته علیرضا محمدی ساعت ۱۶:۳۰ اکران می‌شود.
نوبت پنجم در ساعت ۱۹ نیز به نمایش مجموعه کوتاه و پویانمایی اختصاص دارد.

*نشست‌های پرسش و پاسخ پردیس سینمایی ساحل (سالن پاسارگاد)
از ساعت ۱۰:۴۵ تا ۱۱:۱۵ نشست پرسش و پاسخ فیلم «خیابان ملک» ساخته احسان سلطانیان و تهیه‌کنندگی مشترک با مهران هادی، ساعت ۱۳:۱۵ تا ۱۳:۴۵ فیلم «یک تکه ابر» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی علی قوی‌تن، ساعت ۱۵:۴۵ تا ۱۶:۱۵ فیلم «سیارک» اثر مهدی حسینی‌وند و در پایان ساعت ۱۸:۱۵ تا ۱۸:۴۵ فیلم «سینگو» به کارگردانی علیرضا محمدی و تهیه‌کنندگی ایرج محمدی نمایش داده می‌شوند.
مدیریت و اجرای این نشست ها با سحر قناعتی گزارشگر نام آشنای سیما و کارشناس سینما است.

*اکران مردیس سینمایی چهارباغ
نوبت اول این سینما به فیلم «هوک»(نوجوان) ساخته حسین ریگی اختصاص دارد. این فیلم در ساعت ۹ صبح نمایش داده می‌شود. در نوبت دوم و از ساعت ۱۱:۳۰ فیلم «کاپیتان» (کودک و نوجوان) ساخته محمد حمزه‌‌ای اکران می شود.. در ساعت ۱۴ نیز فیلم «در آغوش درخت»(نوجوان و خانواده) به کارگردانی بابک خواجه پاشا روی پرده می‌رود. در نوبت چهارم و از ساعت ۱۶:۳۰ نیز فیلم «سفر به تاریکی»(پویانمایی و نوجوان) ساخته علی بصیری نیک برای مخاطبان به نمایش در‌می‌آید. در ساعت ۱۹ و نوبت آخر نمایش این پردیس سینمایی نیز مجموعه فیلم‌های کوتاه پویانمایی(کودک و نوجوان) روی پرده می‌رود.

* نشست‌های چهارباغ (سالن نقش‌جهان)
در سالن پاسارگاد پردیس سینمایی چهارباغ از ساعت ۱۰:۴۵ تا ۱۱:۱۵ نشست فیلم «هوک» به کارگردانی حسین ریگی و تهیه‌کنندگی علی آشتیانی‌پور، ساعت ۱۳:۱۵ تا ۱۳:۴۵ نشست فیلم «کاپیتان» ساخته محمد حمزه‌ای و به‌تهیه‌کنندگی سیدصابر امامی، ساعت ۱۵:۴۵ تا ۱۶:۱۵ نشست فیلم «در آغوش درخت» اثر بابک خواجه‌پاشا به تهیه‌کنندگی محمدرضا مصباح و سجاد نصرالهی‌نسب و درنهایت ساعت ۱۸:۱۵ تا ۱۸:۴۵ نشست فیلم «سفر به تاریکی» به کارگردانی علی بصیری‌نیک و تهیه‌کنندگی محمدمهدی نخعی‌راد برگزار می شود.
در این نشست‌ها داوران و خبرنگاران نوجوان حضور خواهند داشت و مدیریت و اجرای برنامه نیز با سعید اسلام زاده، گوینده نام آشنای رادیو و تلویزیون و کارشناس سینما است.

*کارگاه‌ روز اول
همچنین در روز اول این رویداد، کارگاه «یافتن بهترین میزانسن برای مفهوم سکانس» از آرش قاسمی و مسیح سراج، ساعت ۹ تا ۱۲ در کتابخانه مرکزی برای دانشجویان و دانش‌آموزان علاقه‌مند به فیلمسازی، به‌صورت رایگان برگزار می‌‎شود.