۱۰۶ اثر متقاضی حضور در بخش سودای سیمرغ فجر چهل و دوم

۱۰۶ اثر متقاضی حضور در بخش سودای سیمرغ فجر چهل و دوم

ایران جشنواره: ۱۰۶ اثر متقاضی حضور در بخش سودای سیمرغ چهل و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر شدند.

به گزارش ایران جشنواره به نقل از روابط عمومی جشنواره بین المللی فیلم فجر به نقل از سیمون سیمونیان، طی یک ماه فرصت ثبت نام آثار سینمایی در سامانه جشنواره که تا پایان آبان ماه ادامه داشت، تهیه کنندگان ۱۰۶ اثر درخواست خود را برای حضور در بخش سودای سیمرغ (مسابقه سینمای ایران) جشنواره چهل و دوم ثبت کرده اند.

مدیر دبیرخانه چهل و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر با اشاره به حضور ویژه فیلمسازان اول در این دوره جشنواره گفت: ۵۱ اثر ثبت نامی به فیلمسازان اول تعلق دارد که در کنار فیلمسازان صاحب نام متقاضی شرکت در جشنواره هستند.

سیمونیان از تطابق آثار ثبت نامی با آیین نامه توسط دبیرخانه جشنواره خبر داد و اظهار کرد: فیلم های حائز شرایط حضور پس از ارسال نسخه توسط هیات انتخاب بازبینی خواهد شد.

وی ادامه داد: هیأت انتخاب مسابقه بخش ملی، بازبینی فیلم‌های متقاضی حضور را از ۱۵ آذرماه آغاز و تا ۱۵ دی ماه اسامی فیلم‌های منتخب را برای حضور در بخش مسابقه سینمای ایران چهل و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر اعلام خواهند کرد.
سیمونیان از صاحبان آثار متقاضی درخواست کرد طبق زمان بندی اعلام شده نسخه بازبینی را حداکثر تا ۱۵ آذر ماه به دبیرخانه جشنواره تحویل دهند.

گزارش بخش بین الملل جشنواره نیز متعاقبا اعلام خواهد شد.

چهل و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه سال جاری به دبیری مجتبی امینی برگزار می شود.

ایران جشنواره
آذر 1402